Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AxtarAxtar  Qeydiyyatdan keçinQeydiyyatdan keçin  GirişGiriş  

Məşhur alman bəstəkarının eşq hekayəsi

MüəllifIsmarıc
Admin
Admin
Admin
Admin

İsmarıc sayı : 16
Doğum günü : 27/05/10
Şəhər/ölkə : Sumqayit

Məşhur alman bəstəkarının eşq hekayəsi Empty
Yeni mövzuMövzu: Məşhur alman bəstəkarının eşq hekayəsi   Məşhur alman bəstəkarının eşq hekayəsi EmptyC.a. İyun 03, 2010 3:37 pm

Məşhur Alman bəstəkarının Babası Moses Mendelsshon heç yaraşıqlı bir adam deyilmiş. Həddindən artıq dərəcə qısa boylu olmasının yanında çox qəribə də bir donqarı varmış. Günün birində Hamburg' da yaşayan bir taciri ziyarətə getmiş. Tacirin Frumptje adında çox gözəl bir qızı varmış. Moses ümidsiz bir eşqlə tutulmuş bu gözəl qıza. Lakin gözəl qız onun çirkin görünüşündən ürkmüş. Ayrılma vaxtı gəldiyində, Moses, gözəl qızın üst qatdakı otağına çıxıb, onunla son dəfə danışmaq üçün cəsarət yığır. Qızın gözəlliyi o qədər fərqli imiş ki, onun cənnətdən gəldiyini düşünmüs bir an, amma qızın üzünə baxmağı rədd etməsi çox üzmüş Moses' i. Moses danışma əsnasında utanaraq bu sualı soruşmuş qıza: " Evliliklərin cənnətə aid bir şey olduguna inanarsanmı?" "Bəli" demiş gözəl qız, "yaxşı ya sən inanarsanmı?" Bunu söyləyərkən gözlərini qaldırıb baxa bilmirmiş Moses' en yüzünə. "Bəli ınanırım" demiş Moses. "Bilirsənmi? Hər oğlanı doğulduğunda Tanrı onun evlənəcəyi qızı təyin edərmiş. Mən doğulduğum zaman da mənim evlənəcəyim qızı təyin etmiş amma mənə 'Sənin arvadın donqar olacaq' demiş. ""O zaman mən 'Lütfən onun donqarını mənə ver və onu gözəl bir qadın et' demişim." O zaman Frumtje gözlərini yerdən qaldırıb onun gözlərinin içinə baxmış və əlini uzadıb Mandelsshon' un əlini tutmuş. sonra da onun sevimli yoldaşı olmuş.

"Eşqdəki ikiləm, iki bədənin birləşib tək bir bədənə çevrilməsinə qarşı, ortada yenə də iki ayrı bədən olmasıdır"

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek
https://azeri.all-up.com

Məşhur alman bəstəkarının eşq hekayəsi
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)